Masz pytania?

Sprzedaż auta

Rozdzielacz

CO ZROBIĆ PO SPRZEDAŻY POJAZDU?

Zgłoś zbycie pojazdu w Urzędzie

Po sprzedaży pojazdu należy zgłosić jego zbycie w Starostwie Powiatowym w ciągu 30 dni od daty sprzedaży. Robiąc to za naszym pośrednictwem wypełnij oświadczenie o zbyciu pojazdu (ZAŁĄCZNIK PONIŻEJ) i podaj wraz z umową sprzedaży lub fakturą w naszym Biurze: ul. Raszkowska 49, 63-400 Ostrów Wielkopolski.

Poinformuj Ubezpieczyciela o sprzedaży pojazdu

Polisę OC należy przekazać Nabywcy pojazdu, a Ubezpieczyciela poinformować o sprzedaży: poprzez dostarczenie Agentowi kopii umowy sprzedaży/faktury lub wysyłając mailem skan umowy sprzedaży/faktury wraz z numerem polisy.

Czytelne kopie, skany lub  zdjęcia proszę wysyłać na adres:

Agencja Ubezpieczeniowa, ul. Raszkowska 49, 63-400 Ostrów Wielkopolski lub mailem: multiagencja@poczta.onet.pl

Pamiętaj! Poinformuj nas koniecznie o sprzedaży auta. Dopóki nie wiemy kto kupił auto, a nabywca będzie korzystał z Twojej polisy, to właśnie od Ciebie będziemy domagali się np. opłaty kolejnych rat składek lub odpowiedzialności za spowodowana szkodę.

Złóż wniosek o zwrot składki

To do kupującego należy decyzja czy będzie korzystał z ochrony do końca okresu obowiązywania umowy, czy też ją wypowie (na piśmie).

 Jeśli  nabywca pojazdu wypowie umowę OC  będziesz mógł domagać się od Ubezpieczyciela zwrotu składki OC za niewykorzystany okres ochrony. Jak to zrobić?

Przede wszystkim wypełnij Wniosek o zwrot składki (ZAŁĄCZNIK PONIŻEJ), oraz dołącz kopie, skany lub zrób wyraźną fotografię dokumentów: 

    • umowy kupna/sprzedaży pojazdu lub faktury (koniecznie!)
    • wypowiedzenie umowy przez nabywcę (jeśli posiadasz taki dokument – ZAŁĄCZNIK PONIŻEJ)

Jeśli Wniosek o zwrot będzie dotyczył Ubezpieczeń dobrowolnych: auto-casco, NNW, assistance, ubezpieczenie szyb to wystarczy tylko wypełniony druk wniosku z numerem konta.

 Następnie wszystkie posiadane dokumenty możesz wysłać na adres lub mailem:

Agencja Ubezpieczeniowa, ul. Raszkowska 49, 63-400 Ostrów Wielkopolski, mail: multiagencja@poczta.onet.pl

Zwrot powinieneś dostać w ciągu 14 dni od otrzymania  wniosku przez Ubezpieczyciela – pamiętaj, że droga elektroniczna będzie najszybsza. 

Pamiętaj! Zwrot na konto bankowe jest szybszy i pewniejszy niż przekaz pocztowy. Dlatego koniecznie podaj jego numer we wniosku, a cały wniosek wypełnij czytelnie, najlepiej drukowanymi literami.